پنج‌شنبه , ژوئن 24 2021

آیا با لنت های ترمز و مدل های مختلف آن آشنایی دارید؟

لنت های ترمز مانند بسیاری از محصولات صنعتی دیگر در جهان با گذشت زمان دستخوش تغییرات زیادی شده اند. با پیشرفت تکنولوژی و تعیین استانداردهای جدید در زمینه ایمنی یا مشکلات زیست محیطی ، لنت ها دستخوش تغییرات زیادی شده اند.

این مقاله انواع آن را شرح می دهد روزه نماد است ما شما را از قبل با مدلهای مختلف و مشخصات آنها آشنا خواهیم کرد.

لنت ترمز در اتومبیل ها

انواع لنت ترمز در اتومبیل ها

محتوای لیست:

1- لنت های دیسک

هنگامی که ساختار چرخ تغییر می کند و دیسک چرخ جایگزین کاسه چرخ می شود ، لنت های دیسک تولید می شوند. لنت های دیسک مسطح هستند و سطح صاف آنها از سطح صاف دیسک ها فرسوده می شود و از حرکت خودرو جلوگیری می کند. در این مدل ها ، دو لنت به نام Brake Pad به انگلیسی ، در دو طرف دیسک چرخ قرار گرفته است. وقتی راننده پدال ترمز را فشار می دهد ، نیروی پدال از طریق روغن ترمز و شیلنگ ترمز به کولیس منتقل می شود و با بستن پیستون های کولیس ، لنت ها از دو طرف به سمت دیسک رانده می شوند. تا زمانی که فشار پدال حفظ شود ، روغن ترمز نیرو را منتقل می کند و عملکرد ترمز ادامه می یابد.

– لنت ترمز با آزبست

لنت های ترمز از مواد مختلفی ساخته شده اند. در آغاز و سالهای بعد ، بیشتر این مواد آزبست بودند. لنت های آزبست نوع خاصی از لنت های ترمز نیستند و آزبست می تواند در هر رده وجود داشته باشد. اما به دلیل اهمیت این ماده ، آن را جداگانه قرار می دهیم تا هر جا نام پد آزبست را می شنوید ، از آن دوری کنید. آزبست کشش خوبی داشت و ماشین را متوقف کرد. اما پس از آزمایش های مختلف توسط شرکت های مشهور محیط زیست در جهان ، آنها دریافتند که آزبست دارای مواد سمی و سرطان زا است. ذرات معلق به دست آمده در این بسترها نانومتر هستند و بدون اینکه مورد توجه قرار بگیرند در هوا پراکنده می شوند. ذرات آزبست ، که مانند سوزن های نامرئی در هوا پراکنده می شوند ، در ریه ها فرو می روند و این آغاز مشکلات مختلف ریوی و سایر تأثیرات منفی بر سلامت انسان است.

– لنت های نیمه فلزی

این لنت ها که پدهای کم فلز ، نیمه فلز یا نیمه پخت نیز نامیده می شوند ، محصولاتی هستند که از ترکیب مواد ساینده ساخته می شوند. در این لنت ها ، به استثنای سایر مواد اصطکاک ، که عبارت مخفی شرکت ها است ، از فلز کمی استفاده می شود. این لنت ها از جاذبه خوبی برخوردار هستند اما برای ایجاد صدا یا ایجاد بوی ترمز ایده آل نیستند. پس از مدتی استفاده از این مدل لنت ترمز ، صدای آن را خواهید شنید. امروزه این لنت ها محبوبیت چندانی ندارند و در کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار نمی گیرند.

– لنت ترمز فلزی

هنگام بررسی انواع لنت ترمز ، مراجعه به یک مدل کاملاً فلزی یا تزئینی ضروری است. این مدل از لنت ها جذابیت زیادی دارد. اما به دلیل وجود مقدار زیادی فلز در آنها ، احتمال سر و صدا بسیار زیاد است. آنها همچنین عملکرد مشابهی را در شرایط مختلف آب و هوایی انجام نمی دهند و خصوصیات آنها در یک محیط مرطوب یا بسیار خشک تغییر می کند. با این حال ، برای برخی از مدل های مسابقه ای یا موتورسیکلت ها ، از لنت های فلزی برای کاهش شدید سرعت خودرو استفاده می شود. به دلیل خواص فلزی ، این لنت ها در هنگام گرم شدن عملکرد بهتری دارند. اما اگر گرما خیلی زیاد باشد ، ناگهان عملکرد آنها کاهش می یابد. همچنین به دلیل آلاینده ها و مواد سمی که در اثر اصطکاک در هوا آزاد می شوند ، استفاده از آنها در کشورهای پیشرفته معمول نیست.

– روکش های آلی

بسترهای آلی همانطور که از اسمشان پیداست سازگار با محیط زیست هستند. مواد به کار رفته در تولید این لنت ها کاملاً طبیعی بوده و آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند. با این حال ، استفاده از آنها به خوبی مورد استقبال قرار نگرفت. زیرا زندگی آنها خیلی زود تمام می شود و باید جایگزین شوند. همچنین ، در شرایط مختلف آب و هوایی ، عملکرد آنها تغییر می کند. اگر شما از رانندگانی هستید که در جاده های شهری تردد می کنید ، این پد دوام زیادی نخواهد داشت و خیلی زود مجبور می شوید دوباره برای تعویض پد بروید.

– روکش های سرامیکی ، فناوری درخشان

در بررسی انواع لنت ترمز به مدل لنت های سرامیکی می رسیم. محصولی که نتیجه آخرین فناوری و دانش روز دنیا است. امروزه همه کشورهای پیشرفته مانند آمریکا و ژاپن و تولیدکنندگان برجسته اتومبیل در دنیا به استفاده از این مدل لنت ترمز متوسل شده اند. اما دلیل این امر چیست؟

کاشی و سرامیک از مواد طبیعی ساخته شده و حاوی ذرات سمی نیست. آزمایشات مختلف در مراکز مشهور بین المللی نشان داده است که این لنت ها در شرایط مختلف آب و هوایی یکسان عمل می کنند و از کیفیت پایین رنج نمی برند. هرچه پد سرامیک داغتر باشد ، چسبندگی و ایمنی بالاتری نیز دارد. ترکیب مواد اختراع شده برای مدل سرامیک یکی از مشخصه ترین ویژگی های آن است. شاید دانستن طول عمر این لنت ها جالب باشد گردآورنده مدل های دیگری نیز وجود دارد و در ترافیک شهری یا حتی ترمزهای ناگهانی در جاده ها بسیار مقاوم هستند.

لنت های سرامیکی اللیگ با توجه به مزایای ذکر شده ، امروزه توسط مارک هایی مانند بنز ، بی ام و ، تویوتا و تقریباً همه شرکت های بزرگ اتومبیل سازی در جهان مورد استفاده قرار می گیرد. تشک های سرامیکی توقف تولید اتومبیل ، محافظت از سرنشینان و اخذ مجوزهای زیست محیطی را آسان کرده است.

روزه نماد است

2- لنت کفش ترمز

این مدل پد در سالهای اخیر بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است. شاید اگر به پیکان های قدیمی یا حتی 206 نوع 2 قدیمی نگاه کنید ، آنها همچنان از این مدل برای چرخ های عقب استفاده می کنند. شکل آستر کفش قوسی است و در داخل کاسه چرخ قرار می گیرد. در عوض ، برای اتومبیل های نسل قبلی دیسک چرخآنها یک کاسه چرخ سوار کردند و بندهای کفش را داخل کاسه قرار دادند. کاسه چرخ با چرخ می چرخید و هر زمان که باید جلوی آن را می گرفت ، یک بند کفش به آن فشار می آورد تا ماشین متوقف شود. برخی از خودروهای کشور ما هنوز از این مدل لنت استفاده می کنند و به همین دلیل می توانید مدل های کفش را در فروشگاه های لوازم یدکی یا هر لنت ترمز پیدا کنید.

چگونه می توان یک طراح مد شد؟
بیشتر بخوانید

همچنین ببینید

چگونه می توان یک طراح مد شد؟

حرفه طراح لباس امروزه به یکی از بسترهای رقابتی تبدیل شده است و اگر تصمیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *