پنج‌شنبه , ژوئن 24 2021

استاندارد یورو7 قاتل خودروهای درونسوز تا 2026

در سایه انقلاب تولید خودروهای الکتریکی و هیبریدی توسط خودروسازان و محدودیت هایی که در برخی از کشورها از جمله انگلیس برای خودروسازان برای تولید پیشرانه های درونسوز اعمال خواهد شد، نسبت به تولید چنین پیشرانه های سوخت فسیلی در آینده حداقل در برخی از کشورها تردیدهایی به وجود آمده بود. ولی حال وضع قوانین استانداردهای آلایندگی جدید اتحادیه اروپا موسوم به یورو7 می تواند تا سال 2026 به طور کلی تولید پیشرانه های درونسوز را از مدار خارج کند.

مقاله‌های مرتبط:

به گزارش ، استاندارد آلایندگی یورو7 قرار است که درسال 2025 اجباری شود و با توجه به محدودیت های وضع شده توسط اتحادیه اروپا برای تولید خودروهایی با آلایندگی فوق پایین و با علم به پیچیدگی های مهندسی در تولید خودرو، می توانیم تصور کنیم که این قانون آلایندگی موجب مرگ تمام پیشرانه های درونسوز می شود که این موضوع شامل خودروهای هیبریدی هم می شود.

 

جزییات استاندارد آلایندگی یورو7

استاندارد آلایندگی یورو7 برای خودروهای درونسوز به این صورت بوده که خودروسازان را ملزم به نصب یک کاتالیست گرم شونده به صورت الکتریکی، دو کاتالیست سه راهی یک لیتری، یک فیلتر دو لیتری جاذب ذرات معلق و یک کاتالیزور رد کننده آمونیاک می کند. مهم تر اینکه این استاندارد آلایندگی خودروسازان را ملزم به نصب دستگاه سنجش میزان آلایندگی داخلی مجهز کرد که برای اطمینان از مطابقت آلایندگی خودرو تا 240 هزار کیلومتر با قوانین وضع شده توسط اتحادیه اروپاست در استاندارد یورو7 است.

استاندارد آلایندگی یورو7

انجمن تولید کنندگان جهانی خودرو طی بیانیه ای اظهار داشتند که نصب چنین قطعه ای در خودروهای کوچک تقریبا غیر ممکن بوده و یکپارچه سازی آن در خودروهای فعلی با ساختار موجود زحمت بسیار زیادی داشته و موجب افزایش قیمت خودروها می شود. انجمن تولید کنندگان خودرو در اروپا معتقد هستند که قوانین پیشنهادی اروپا تحت عنوان یورو7 در کنار شرایط جدید تست های پیشنهاد شده، عملا شرایطی شبیه به ممنوعیت تولید و عرضه خودروهای درونسوز را برای خودروسازان حداقل در این قاره به ارمغان می آورد که خودروهای هیبریدی هم به دلیل بهره بردن پیشرانه الکتریکی به عنوان ژنراتور برای تامین انرژی یا به عنوان بخشی از نیروی محرکه، مشمول این ممنوعیت می شوند.

داچیا داستر 2022 فیس لیفت لحظاتی پیش معرفی شد
بیشتر بخوانید

 

همچنین ببینید

داچیا داستر 2022 فیس لیفت لحظاتی پیش معرفی شد

مقاله‌های مرتبط: طراحی ظاهری داچیا داستر 2022 به گزارش ، ابتدای از نمای بیرونی داچیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *