پنج‌شنبه , ژوئن 24 2021

برای دریافت گواهینامه المثنی چه کاری باید انجام دهم؟ (نکات جدید 1400)

گواهی کپی – یکی از مهمترین و ضروری ترین مدارکی که در جهان فعلی برای همه در ایران و سراسر جهان مورد نیاز است ، داشتن گواهینامه رانندگی است. امروزه با افزایش جمعیت و رشد شهرها ، گسترش خیابان ها ، متنوع سازی و تخصصی شدن مشاغل و کمبود وقت و بار کاری در زندگی شهر ، انجام بسیاری از کارها بدون وسیله نقلیه تقریباً غیرممکن است و وقت گیر. – شرایط اساسی برای استفاده از وسیله نقلیه مهارت رانندگی و داشتن گواهینامه رانندگی و اگر این سند مهم را ندارید یا از دست می دهید ، مشکلات زیادی دارید که کل زندگی و کار شما را تحت تأثیر قرار می دهد. به همین دلیل است که ما شاهد استقبال روزافزون از شرکت در کلاس های آموزش رانندگی هستیم و حضور در این کلاس ها طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است.

شرایط اخذ گواهینامه تکراری

اگر به هر دلیلی گواهینامه رانندگی از بین رفت ، باید آن را بگیرید گواهی کپی انجام دهید. اما یک سوال مهم این است که از کجا می توان گواهینامه المثنی را دریافت کرد ، نحوه کار ، اسناد مورد نیاز و اقدامات لازم را انجام دهیم.

چه چیزی “منتشر می شود”؟

محتوای لیست:

“منتشر شده” سیستم اسنادی است که در کشور مربوط به نامه پستی یافت می شود. کسانی که سند هویتی از جمله گواهینامه رانندگی پیدا کنند ، اگر آن را به اداره پست تحویل دهند یا آن را در صندوق پستی بیندازند ، این اسناد در سیستم پستی قرار می گیرد.

بنابراین ، قبل از هر کاری توصیه می شود ابتدا با سیستم پستی تماس بگیرید تا بفهمید گواهینامه رانندگی شما پیدا شده است یا خیر. اگر کسی گواهینامه شما را پیدا کند و آن را به اداره پست تحویل دهد ، با مراجعه به نزدیکترین اداره پست و ارائه شناسه و برنامه ، گواهینامه رانندگی شما در اسرع وقت به آدرس شما ارسال می شود.

اگر گواهینامه رانندگی شما در سیستم پستی ثبت نشده است ، اولین و مهمترین اقدام قبل از هر اقدامی مراجعه به نزدیکترین کلانتری به علاوه 10 برای اعلام عدم وجود گواهینامه و درخواست مجوز تکراری است.

پلیس علاوه بر 10 از شما سال می کند که دلیل این درخواست چیست ، بنابراین برای جلوگیری از سو mis استفاده احتمالی اگر گواهی نامه شما به سرقت رفته باشد یا به دلایلی توسط شخص دیگری استفاده شود ، حتماً موضوع را ذکر کنید. به علاوه 10 سرویس پلیس در ابتدا سو about استفاده های احتمالی را جویا می شوند و سپس درخواست شما را ثبت می کنند.

به یاد داشته باشید مراجعه به مرکز گواهینامه رانندگی برای گرفتن اثر انگشت برای متقاضی ضروری و مهم است.

شرایط درخواست گواهینامه تکراری

 • اعتبار گواهینامه رانندگی را بررسی کنید
 • از دست دادن گواهینامه رانندگی
 • نقض گواهینامه رانندگی در صورت ناخوانا بودن مطالب و چاپ روی آن
 • هویت فرد را تغییر دهید
 • تغییر در وضعیت جسمی و سلامتی فرد

مدارک لازم برای گواهینامه تکراری

 • اصل شناسنامه و کپی آن
 • نقشه ملی اصلی و نسخه آن
 • گواهینامه اصلی رانندگی (در صورت نیاز به تغییر گواهینامه رانندگی)
 • ودیعه اصلی برای واریز مبلغ تعیین شده برای دریافت گواهی کپی یا پرداخت توسط دستگاه های کارتخوان در خدمات پلیس به اضافه 10
 • آدرس دقیق با کد پستی ده رقمی
 • نتیجه س inquالات مورد نیاز پلیس راهنمایی و رانندگی
 • 4 عکس شخصی 4 × 3 جدید

شواهد گروه خونی

 • معاینه لازم را توسط پزشک معتمد نیروی پلیس و نتیجه بینایی سنجی انجام دهید (آدرس پزشک به شما ارائه می شود.)
 • پاکت نامه (فقط برای گواهینامه رانندگی شهری لازم است.)

شرایط اخذ گواهینامه رانندگی درجه یک به دلیل مفقود شدن افراد دشوارتر است و علاوه بر مدارک فوق ، مدارک زیر نیز لازم است:

 • فرم درخواست مجوز رانندگی با عکس متقاضی ، مهر و موم شده توسط خدمات الکترونیکی نیروی انتظامی.
 • گواهی بی طرفی از آزمایشگاههای تأیید شده ناجا یا سند معتبر دیگر مبنی بر عدم وابستگی شما. (زمان اعتبار فقط 48 ساعت پس از آزمایش است)

علاوه بر مدارک فوق ، متقاضی باید فرم های لازم مربوط به نوع درخواست از جمله فرم درخواست گواهی ، فرم تعهد و غیره را تکمیل کند.
هنگامی که کلیه مدارک خود را برای دریافت گواهینامه کپی ارائه داده و تمام مراحل لازم را انجام دادید ، رسید کاملا قانونی دریافت خواهید کرد و تا زمانی که نسخه المثنی برای شما صادر نشود ، این گواهینامه رانندگی شما است و در صورت لزوم می توانید نماینده آن باشید. پلیس راهنمایی و رانندگی بدیهی است که به دلیل اهمیت این رسید ، نگهداری آن بسیار مهم است و هنگام رانندگی با مدارک دیگر باید همراه شما باشد.

نکات مهم از گواهی نامه تکراری:

هنگام گرفتن عکسی که قصد دارید برای گواهینامه خود ارسال کنید ، مراقب باشید ، لباس شما نباید سفید یا سبز باشد و هیچ مهر یا برچسب روی عکس وجود نداشته باشد. هنگام عکسبرداری نباید از کلاه یا عینک استفاده کنید و برای آقایان بدون کراوات ، گردنبند و خانمها باید کاملاً حجاب باشد ، بدون آرایش غلیظ و روسری یا ماسک بدون طرحهای شلوغ ، نه سبز و سفید.

در حال حاضر ، علاوه بر 10 ، خدمات پلیس مجهز به کیوسک عکس است که کار را کمی آسان می کند و از بدو ورود با شرایط مصوب از متقاضی عکس می گیرد و هزینه ای را برای ارائه این خدمات دریافت می کند.

اگر شخصی در حین صدور گواهینامه قبلی خود از عینک استفاده کرده باشد و دیگر برای درمان بیشتر نیازی به عینک نداشته باشد ، باید هنگام صدور گواهینامه این مورد را اعلام کند و سپس با پزشک مورد تأیید پلیس مشورت کرده و گواهی دریافت کند. به دلیل عدم نیاز به عینک برای یک گواهینامه جدید

نکته دیگر این است که تمام هزینه های آزمایش اعتیاد ، معاینات پزشکی ، هزینه پست و … به عهده متقاضی است. با توجه به اینکه بیشترین پرداخت ها در حال حاضر با کارت خوان انجام می شود ، توصیه می شود برای تسریع در کار ، کارت بانکی به همراه داشته باشید.

از دست دادن گواهی نامه تکراری

در حالی که برای دریافت مجدد گواهینامه حداقل فاصله زمانی بین صدور گواهینامه اصلی و گواهینامه المثنی باید شش ماه باشد ، شرایط اخذ گواهینامه المثنی کمی دشوارتر است و زمان بیشتر است.

مطابق با قوانین راهنمایی و رانندگی ، جهت صدور گواهینامه تکراری جدیدحداقل باید یک سال از تکثیر گواهی قبلی گذشته باشد. البته بخاطر داشته باشید که اگر کمتر از یک سال از صدور نسخه المثنی گواهینامه شما می گذرد و گم شده است ، مانند مراحل قبلی با خدمات پلیس به اضافه 10 تماس بگیرید و برای جلوگیری از سو abuse استفاده احتمالی و عواقب قانونی ، از این کار صرف نظر کنید. به او. . قبول گم شدن گواهینامه رانندگی و درخواست مجوز رانندگی المثنی مستلزم تأیید شاهدان و مطلعین است.

در هر صورت ، قانون شما را موظف می داند که مسئولیت هرگونه جرم احتمالی ناشی از از دست دادن گواهینامه خود را بر عهده بگیرید ، بنابراین اعلامیه از دست دادن گواهی خود را در اولویت قرار دهید ، آن را جدی بگیرید و سریعاً این کار را انجام دهید.


مفهوم حاکمان در ترافیک
بیشتر بخوانید

همچنین ببینید

چگونه می توان یک طراح مد شد؟

حرفه طراح لباس امروزه به یکی از بسترهای رقابتی تبدیل شده است و اگر تصمیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *