پنج‌شنبه , ژوئن 24 2021

فردا 511 سدان چینی تازه وارد

مقاله‌های مرتبط:

ابعاد بدنه

به گزارش ، فردا 511 به‌عنوان جدیدترین محصول فردا موتورز با طول 4.4 متر، عرض 1.7 متر و ارتفاع 1.5 متر، سدانی در ابعاد متوسط است و ازنظر ابعادی در کلاس رقبایی مانند دنا پلاس، تارا، شاهین و … در بازار ایران قرار می‌گیرد. ضمن آنکه با در اختیار داشتن فاصله محوری 2.5 متر می‌تواند فضای کافی برای 5 سرنشین را فراهم کند.

نمای عقب فردا 511

در طراحی صندلی ‌های فردا 511، موارد مرتبط با ارگونومی در نظر گرفته شده تا راحتی راننده و سرنشینان حتی در مسافت‌های طولانی تامین شود. ضمن آنکه وجود حاشیه ‌های صندلی باعث افزایش پایداری جانبی راننده و سرنشین در زمان حرکت می‌ شود. در کنار این ‌ها وجود زیر آرنجی در کنسول وسط هم به افزایش راحتی راننده کمک می‌کند. صندلی‌ها دارای تودوزی ترکیبی از چرم مصنوعی و پارچه هستند تا علاوه بر زیبایی، راحتی را هم برای سرنشینان فراهم کند.

صندلی فردا 511

طراحی ظاهری و کابین فردا 511

اصلی‌ترین ویژگی فردا 511 در نگاه اول، طراحی به‌روز و پویای بیرونی آن است. موردی که بدون شک آن را در جایگاهی بالاتر از رقبایش در بازار قرار می‌دهد. جلوپنجره بزرگ به همراه چراغ‌های کشیده شده تا روی گلگیرها علاوه بر آنکه نمای اسپرتی به خودرو داده، آن را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و این مسئله در نمای عقب و کشیدگی چراغ‌ها در این بخش هم دیده می‌شود.

فردا 511

این طراحی به ‌روز و جذاب را می‌توان در داخل کابین خودرو هم دید، جایی که با حفظ ارگونومی و قابلیت دسترسی به تمام امکانات داخلی، شاهد یک طراحی مدرن هستیم. ضمن آنکه متناسب با رنگ آبی لوگو خودروسازی فردا، رگه‌ هایی از رنگ آبی در کنسول میانی خودرو هم دیده می‌شود.

کابین فردا 511

راننده در پشت فرمان سدان فردا 511 موقعیت راحتی دارد؛ چراکه از یک ‌سو صندلی به‌خوبی او را در بر می‌گیرد و در عین حال فضای کافی را در اختیار او قرار می‌دهد و از طرف دیگر وجود فرمان با طراحی اسپرت و طرح D شکل رانندگی را با این خودرو لذتبخش تر می کند. امکان تنظیم صندلی راننده و غربیلک فرمان نیز به چندین صورت وجود دارد تا هر فردی بتواند بسته به سلیقه خود و در راحت ترین شکل آنها را تنظیم کند. علاوه بر این به لطف طراحی هوشمندانه، راننده از دید مناسبی به گوشه ‌ها و جلوی خودرو و البته بخش پشتی برخوردار است.

فیدلیتی هفته اول تیر ماه وارد بازار می شود
بیشتر بخوانید

مالتی مدیا فردا 511

مشخصات فنی فردا 511

سدان فردا 511 به ‌عنوان جدیدترین محصول فردا موتورز از پیشرانه 1.5 لیتری تنفس طبیعی با توان 106 اسب بخار و بیشینه گشتاور 145 نیوتن متر بهره می ‌برد. پیشرانه مورد استفاده در فردا 511 توانسته دو مزیت “آلایندگی پایین” و “مصرف سوخت اقتصادی” را در کنار قدرت و گشتاور مناسب برای این کلاس فراهم کند. به‌گونه ‌ای که پیشرانه این خودرو می ‌تواند الزامات سطح آلایندگی یورو 5 را پشت سر بگذارد و با مصرف سوخت ترکیبی 6.4 لیتر در 100 کیلومتر، مصرف سوخت اقتصادی و مناسبی را فراهم کند.

پیشرانه فردا 511

بخشی از این صرف سوخت اقتصادی به طراحی جدید و به ‌روز پیشرانه مربوط می شود؛ اما در کنار این، وجود یک سیستم کمکی با نام سیستم هوشمند صرفه ‌جویی در سوخت (STT) باعث می‌شود خودرو در همه شرایط بتواند مناسب ‌ترین مصرف سوخت را در کنار بهترین عملکرد فنی از خود ارائه دهد.

فردا 511 در زمینه قوای محرکه عملکردی پیشرو در کلاس سدان ‌های ایران داشته و با بهره‌گیری از گیربکس دو کلاچه (DCT) اتوماتیک، ترکیبی از راحتی گیربکس‌ های اتوماتیک و تعویض دنده ‌های سریع را ارائه می‌دهد. این گیربکس از سوی فردا موتورز با عنوان WDCT معرفی شده و علت این نام‌گذاری وجود قابلیت ویژه ‌ای بر روی گیربکس این خودرو است که باعث عملکرد روان و ثابت گیربکس خودرو جهت افزایش رفاه سرنشینان می‌شود.

کنسول وسط فردا 511

گیربکس مورد استفاده در فردا 511، نمونه 5 سرعته اتوماتیک دو کلاچه بوده و نیرو را به محور جلو این خودرو منتقل می‌کند. استفاده از گیربکس دو کلاچه یا DCT مزیت‌های متعددی را برای این خودرو فراهم می‌کند که اصلی‌ترین آن‌ ها تعویض سریع دنده ‌ها و جلوگیری از اتلاف نیرو در مقایسه با دیگر گیربکس‌ های اتوماتیک است. به این ترتیب فردا 511 هم راحتی مورد نظر خانواده‌ ها و هم سرعت عمل موردپسند جوان ‌ها را به ‌صورت یکجا عرضه کند و از این نظر بالاتر از رقبایش در بازار ایران جای گیرد. ضمن اینکه وجود ترمزهای دیسکی خنک شونده و البته پشتیبانی سیستم ‌های ایمنی باعث می‌شود در هر شرایط راننده بتواند با اطمینان ترمز را بفشارد.

تیزر رسمی نسل جدید تویوتا لندکروزر سری 300
بیشتر بخوانید

نمای عقب فردا 511

تجهیزات رفاهی فردا 511

در زمینه امکانات رفاهی، محصول جدید فردا موتورز با دست پر به میدان آمده تا بتواند راحتی و آسایش را برای راننده و سرنشینان فراهم کند.

سیستم مالتی مدیا فردا 511 از طریق یک نمایشگر لمسی 7 اینچ اطلاعات لازم را به راننده و سرنشینان نمایش می دهد، ضمن آنکه از طریق اتصال بلوتوث می‌توان آن را به تلفن همراه نیز متصل کرد تا از این طریق قابلیت پخش فایل ‌های تلفن همراه سرنشینان نیز بر روی سیستم صوتی خودرو وجود داشته باشد. همین صفحه نمایشگر به دوربین عقب خودرو نیز متصل بوده تا بتواند نمای مناسبی را در زمان حرکت رو به عقب خودرو در اختیار راننده بگذارد و ضمن بهره‌گیری از خطوط راهنما بر روی صفحه نمایشگر باعث دید بهتر راننده در این شرایط می‌شود. در کنار این‌ها، سنسورهای عقب خودرو هم در این شرایط به کمک راننده می‌آیند.

داشبورد فردا 511

فرمان خودرو با نیروی کمکی برقی پشتیبانی می‌شود و به این ترتیب در زمان رانندگی در ترافیک شهری کاملا نرم است تا موجب خستگی راننده نشود. اما در زمان تردد در جاده‌ها و با سرعت بالا، فرمان اندکی سفت ‌تر می‌شود تا راننده کنترل بهتری بر خودرو داشته باشد. علاوه بر این امکان کنترل سیستم صوتی خودرو نیز از طریق کلیدهای تعبیه شده روی غربیلک فرمان وجود دارد. فرمان این خودرو قابلیت تنظیم در ارتفاع را دارد تا به این ترتیب افراد با قامت‌ های متفاوت به‌راحتی بتوانند بر فرمان مسلط شوند.

سانروف برقی فردا 511 می‌تواند هوای تازه را به ‌سرعت وارد خودرو کند، ضمن آنکه دمای داخل خودرو از طریق تهویه مطبوع الکترونیکی با نمایشگر دیجیتال و فیلتر هوای مجزا کنترل می‌شود و امکان نمایش دمای داخل خودرو برای تنظیم دقیق ‌تر سیستم تهویه نیز وجود دارد.

فرمان فردا 511

فردا 511 همچنین به سیستم کمک حرکتی در سربالایی یا HHC نیز مجهز بوده که به راننده کمک می‌کند در زمان آغاز حرکت در مسیرهای شیب ‌دار، بدون نگرانی از حرکت رو به عقب خودرو، زمان کافی برای فشردن پدال گاز را داشته باشد. چراغ هدایت مسیر و اتولایت، آیینه ‌های جانبی تاشو با تنظیم برقی، طراحی ارگونومیک صندلی‌ها و سیستم مدیریت پیمایش (Trip Computer) از دیگر ویژگی‌های سدان فردا 511 است.

آئودی RS6 با تیونینگ بی نقص ABT
بیشتر بخوانید

 

تجهیزات ایمنی فردا 511

در جدیدترین محصول فردا موتورز توجه ویژه ‌ای به ایمنی راننده و سرنشینان خودرو شده و به همین دلیل امکانات ایمنی فعال و غیرفعال متعددی بر روی خودرو نصب شده تا در درجه اول مانع از بروز حادثه شوند و پس از آن و در صورت بروز حادثه بتوانند از جان سرنشینان خودرو محافظت کنند.

دوربین دنده عقب فردا 511

کیسه ‌های هوای جلو، سیستم ترمز ABS+EBD، سیستم کنترل پایداری ESP، قفل مرکزی و قفل خودکار درب ‌ها، سیستم ایمنی جعبه ‌فرمان در تصادف، ایزوفیکس برای نصب استاندارد و ایمن صندلی کودک، آلارم کمربندهای جلو و دوربین و سنسور‌های عقب از جمله تجهیزات ایمنی این خودرو هستند. علاوه بر این ‌ها، نصب چراغ روشنایی روز (Day Light) باعث افزایش ایمنی سایر خودروها و عابرین می‌شود و وجود چراغ‌های LED عقب نیز علاوه بر زیبایی و افزایش شانس دیده شدن خودرو در شب، به‌سرعت می‌تواند رانندگان پشتی را از بروز خطر آگاه کند.

فردا 511

در کنار این ‌ها، طراحی مدرن شاسی، وجود نقاط شکست و بهره‌گیری از فولاد با مقاومت بالا باعث شده در صورت بروز تصادف از جلو، شاسی خودرو بتواند بخش قابل ‌توجهی از نیرو را از طریق نقاط شکست جذب کند و مانع انتقال آن به اتاق خودرو شود. ضمن آنکه مقاومت اتاق خودرو نیز با بهره‌گیری از آلیاژ فولادی ویژه ‌ای تقویت شده است تا بتواند همچون یک قفس از سرنشینان در تصادفات حمایت کند.

 

سخن پایانی

شرکت خودروسازی فردا از روز گذشته پیش فروش سدان 511 را با قیمت قطعی 429 میلیون تومان آغاز کرده و قصد دارد این خودرو را طی ماه آینده به مشتریان خود تحویل دهد.

 

 

 

 

همچنین ببینید

داچیا داستر 2022 فیس لیفت لحظاتی پیش معرفی شد

مقاله‌های مرتبط: طراحی ظاهری داچیا داستر 2022 به گزارش ، ابتدای از نمای بیرونی داچیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *