یکشنبه , جولای 25 2021

قابل اطمینان ترین خودروسازان جهان

مقاله‌های مرتبط:

گزارش ، با این وجود از شما دعوت می‌کنیم که در ادامه با برندهایی که باید بیشتر به آنها اعتماد کرد، آشنا شده و با در نظر گرفتن تمام موارد، نگاهی کوتاه به برخی از قابل اعتمادترین خودروهای خودروسازان مطرح داشته باشید. ما همچنین به خودروسازان خوبی اشاره کردیم که باید در رابطه با آنها کمی محتاط بود و حتی از خرید محصولات آنها اجتناب کرد!

 

تویوتا

تویوتا که از میان تعداد زیادی از خودروسازان ژاپنی انتخاب شده و در لیست ما جای گرفته است، سابقه‌ای طولانی در تولید محصولات با کیفیت و قابل اعتماد دارد. امروزه تمام نسل‌های تویوتا هایلوکس به عنوان یکی از ستون‌ های اصلی زیرساخت‌ ها و پایه‌ های ترابری در سراسر جهان شناخته شده و به شکل بحث برانگیزی و به ویژه در یک دهه اخیر به عنوان وسیلۀ نقلیه در مناطق جنگی و نبردهای بین‌ المللی کاربرد داشته است.

تویوتا

در واقع هایلوکس در همان دسته‌ای جای گرفته که محصولات معتبر و با کیفیتی مانند ساعت کاسیو F-91W قرار دارند! شهرت و اعتبار هایلوکس به خاطر قابل اطمینان بودن، در مورد سایر محصولات تویوتا نیز صادق است. اعتماد را می‌توان در فضای لوکس لندکروزر دید. لندکروزی که بزرگ‌تر و با شکوه‌تر از هایلوکس بوده و اغلب توسط ثروتمندان و صاحبان قدرت در کشورهای کمتر توسعه یافته استفاده می‌شود. جایی که اعتماد پذیری تویوتا، لندکروزر را به منبع ترس و اضطراب رنج‌ روور تبدیل کرده است.

با این وجود شُهرت و اعتبار تویوتا خدشه دار شده است. این برند ژاپنی بین سال‌های 2009 و 2011 مجبور به فراخوان مدل‌های کمری و کرولا شد؛ چون پدال گاز آنها گیر کرده و ناخواسته باعث افزایش شتاب خودرو می‌شد. پس از آن و در فراخوان دوم، خرابی نرم افزاری سیستم ضد قفل ترمز مشکل آفرین شد. در آن زمان این اخبار به تیتر یک مطبوعات تبدیل شد؛ زیرا تویوتا به دلیل جایگاه برتر خود، همیشه یک انتخاب مطمئن و قابل اعتماد بود. آمار و اطلاعات فراخوان‌های مزبور را به راحتی می‌توان در وبسایت تویوتا پیدا کرد. این جنجال‌ها ادامه یافت و باعث شد که بیشتر مدل‌های تولیدی تویوتا در دو سال اخیر، برای حل مشکلات جزئی فراخوان شوند. ولی با وجود این فراخوان‌ها، تویوتا در گزارش قابلیت اطمینان مجله «What Car» نمره بالای 97.7 درصد را کسب کرده و در رتبه سوم قرار گرفته است.

بنتلی فلایینگ اسپور هیبرید رونمایی شد
بیشتر بخوانید

 

لکسوس

لکسوس برند برتر و لوکس تویوتا نیز در لیست ما حضور دارد. لکسوس اغلب بخشی از جالب‌ترین پروژه‌های مهندسی تویوتا، به ویژه لکسوس LFA مجهز به پیشرانه V10 را تولید کرده است. در گزارش قابلیت اطمینان «What Car» لکسوس با 98.7 درصد در جایگاه اول قرار گرفته و در گزارش «CarWow» با قابلیت اطمینان 87 درصد در رتبه دوم جای دارد. لکسوس مجموعه‌ای از مدل‌های زیبا، از کوپه تا اسیووی‌های بزرگ را به تولید رسانده و بخشی از نسخه‌های خودروهای مزبور را در انواع هیبریدی و برقی به بازار عرضه می‌کند.

لکسوس

مدل‌های لکسوس اغلب چشمان‌ ما را به آینده خیره می‌کنند. وبسایت «What Car» گزارش می‌دهد که اتومبیل‌های هیبریدی و برقی لکسوس با نمره 96.7 درصد بالاترین امتیاز را کسب کرده و به همین خاطر مدل‌های شاخص لکسوس برای تجربۀ یک رانندگی روزمره و لذت بخش گزینه بسیار جذابی هستند.

 

لندروور

لندروور برندی است که خودروهایی قابل اعتماد و مناسب را برای عبور از مسیرهای ناهموار به تولید رسانده و اساساً ضرورت این امر را باید یکی از عوامل به وجود آمدن لندروور دانست. لندروور که تعمیر آن فقط با استفاده از یک پیچ گوشتی در انگلستان به شُهرت رسیده بود؛ توسط همه مردم، از کشاورزان تا آتش‌نشانان و گل فروشی‌ها مورد استقبال و استفاده قرار گرفته و به عنوان یک اسب کاری از آن بهره گرفته می‌ شد.

لندروور دیفندر

طول عمر محصولات لندرور به یک نماد تبدیل شده بود. این کمپانی برای پاسخ به نیازهای مختلف مردم، خودروهای خاصی را تولید کرد و پتانسیل‌های بسیاری را برای شخصی‌سازی خودروهای گوناگون خود، پیش‌روی مشتریانش قرار داده و این ویژگی را بدون شک باید بخشی از قابلیت اطمینان لندروور دانست. البته این ویژگی‌ها به سایر خودروهای این برند مانند دیسکاوری و فریلندر یا نمونه لوکس آنها مانند برند رنج‌ روور منتقل نشد. در سی و یکمین گزارش قابلیت اطمینان «What Car»، لندرور تنها 78.2 درصد از نمرات را کسب کرده است. بنابراین بهترین کار این است که اکنون از خرید برخی از محصولات لندروور و به شکل جدی‌تر محصولات برند جگوار اجتناب کنید. لازم به ذکر است که متوسط هزینه تعمیر برخی از خودروهای لندرور هم خیلی ارزان نیست؛ زیرا پیش‌بینی می‌شود که صورت حساب تعمیر خودروهای رنج‌ روور و دیسکاوری به بیش از 1 هزار دلار هم برسد.

فولکس واگن گلف R استیشن 2022
بیشتر بخوانید

 

میتسوبیشی

میتسوبیشی نام یک برند ژاپنی دیگر است که در لیست ما قرار گرفته و کمتر خبرساز می‌شود. این برند امتیاز 97.9 درصد را به خود اختصاص داده و از نظر قابلیت اطمینان در جایگاه دوم قرار دارد. این پیش آمد به ما نشان می‌دهد که چرا وانت L200 طی چند سال گذشته و به آرامی سهم فروش محصولات برندهای دیگر را کاهش داده است. همان طور که از یک برند ژاپنی انتظار می‌رود؛ میتسوبیشی نیز پیشگام فناوری‌های آینده‌نگر است. اوتلندر پلاگین هیبریدی اولین خودروی بزرگ و هیبریدی بود که در سال 2012 راهی بازار شده و فروش موفقیت آمیز و چشمگیری داشت. بدون شک خریدِ محصولات میتسوبیشی اطمینان بخش خواهد بود.

میتسوبیشی

اشکودا

این نکته بسیار قابل توجه است که خودروسازان لوکس آلمانی از نظر قابلیت اطمینان، عملکرد نسبتاً ضعیفی دارند. با افزایش تعداد وسایل نقلیه الکتریکی، ثابت شد که این وسایل در اغلب مواقع و به مرور زمان نیاز به انجام سرویس‌های جزئی داشته و حال آن که ما در این باره با یک پیچیدگی شوک آور مواجه شده و امتیاز  قابلیت اطمینان برندهای گروه فولکس‌ واگن به همان اندازه متوسط است.

اشکودا

اشکودا موفق‌ترین خودروساز گروه فولکس ‌واگن در گزارش «What Car» بوده و در رتبه پنجم قرار دارد. محصولات اشکودا از نظر مهندسی تشابه بسیاری با وسایل نقلیۀ برند فولکس‌ واگن داشته و در حقیقت در اکثر مواقع همان‌ها هستند! اما اشکودا به عنوان برندی معمولی و زیر مجموعه گروه فولکس‌واگن، از قالب‌هایی که عمدتاً در وسایل نقلیه ممتاز می‌بینیم، دوری کرده و این یعنی محصولات اشکودا فاقد ویژگی‌های غیر ضروری مانند سیستم‌های سرگرمی، سیستم کمکی پارکینگ و ماساژور صندلی‌ها بوده و یا کمتر از آنها استفاده می‌کنند. بنابراین با خرید اشکودا در اکثر مواقع نیازی به مراجعه به مکانیک ندارید و درست به همین دلیل هم اشکودا Kodiaq vRS به تیم پشتیبانی زمینی آمبولانس هوایی پیوسته است!

کمپر الکتریکی  شرکت London Vehicle معرفی شد
بیشتر بخوانید

 

قابل اطمینان‌ ترین خودروی جهان

نیسان لیف

جای تعجب ندارد که قابل اطمینان‌ ترین اتومبیل از نظر ما یک خودروی الکتریکی و ساخته شده توسط برندی ژاپنی است. خودرویی که ویژگی‌های لوکس کمتری دارد و تمام معیارهای یک خودروی بسیار قابل اعتماد را خواهد داشت. تضمین می‌کنیم که نیسان لیف، اکنون مطمئن ‌ترین وسیله نقلیه موجود در جاده ‌ها است. این خودرو یکی از ارزان قیمت ‌ترین وسایل نقلیه جهان بوده و حدود 31670 دلار ارزش دارد. برای رانندگی در جاده کمی خطرناک به نظر می ‌رسد؛ ولی برای تامین نیازهای روزمرۀ یک راننده بسیار مناسب است.

همچنین ببینید

جیپ رانگلر رقیب آینده زیردریایی ها

مقاله‌های مرتبط: به گزارش ، در انتهای ویدیو شرکت استلانتیس، یک جیپ رانگلر به نمایش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *