پنج‌شنبه , ژوئن 24 2021

معایب کفپوش سانا

از معایب کفپوش سانا می توان به خشک بودن آنها اشاره کرد.از دلایل استفاده از کفپوش خودرو راحتی بیشتر در خودرو می باشد که به دلیل استفاده از مواد ضعیف و با کیفیت پایین که خود از معایب کفپوش سانا محسوب شده و باعث خشک بودن زیاد آن شده است که موجب شکننده بودن آن نیز می شود.

مسئله خشک بودن کفپوش های سانا باعث می شود که ما وسواس بیشتری به خرج داده و به فکر انتخاب برند ها و محصولات دیگری که در بازارهای داخلی یا خارجی موجود است باشیم.

از دیگر معایب کفپوش سانا می توان به انعطاف پذیری پایین نسبت به سایر محصولات اشاره کرد کفپوشی مناسب خودرو می باشد که دارای انعطاف پذیری قابل قبولی بوده که این عامل یکی از دلایل دیگر معایب کفپوش سانا می باشد.

امروزه با پیشرفت های زیادی که در زمینه فناوری های نانو صورت گرفته است مسئله ساختار محصولات و مواد استاندارد استفاده شده مطرح می باشد که متاسفانه کفپوش سانا از کشش پذیری و انعطاف کمتری برخوردار بوده که برای سهولت در رانندگی و اطمینان لازم و کافی در مواقع و شرایط متفاوت مناسب نیست.

 

شکل و ظاهر کفپوش های سانا از جمله دیگر معایب کفپوش سانا می باشد در انتخاب کفپوش مناسب باید نهایت دقت را به کار برد.کفپوشی مناسب است که با کابین خودروی شما و ظاهر خودرو چه از نظر ابعاد و زیبایی و جلوه های ظاهر مطابقت داشته باشد که کفپوش های سانا از این خاصیت نسبت به سایر محصولات برخوردار نبوده در نتیجه از معایب کفپوش سانا است که موجب نارضایتی افرادی می شود که به ظاهر خودرو اهمیت ویژه ای می دهند.

از معایب کفپوش سانا می توان به خشکی و شکنندگی آن اشاره کرد. باریک بودن کفی پشت خودرو سانا از معایب کفپوش سانا می باشد.

طراحی کفپوش های سانا

طراحی کفپوش های سانا به گونه ای است که گاه مشاهده می شود که از نظر ابعاد و اندازه تطابق و نسبت مناسبی نداشته که باعث بزرگ دیده شدن یا کوچک دیده شدن و ظاهر ناخوشایند آن محسوب شده که از جمله معایب کفپوش سانا می باشد و این امر باعث کاهش کیفیت ظاهری خودرو شما و گاه حتی عدم کارایی لازم و بهره وری موثر می باشد.

بهترین وسیله برای از بین بردن خراش در ماشین برای اصلاح رنگ شما
بیشتر بخوانید

مسئله ابعاد مناسب کفپوش از این جهت اهمیت دارد که اگر کفپوشی مناسب خودروی شما نباشد ممکن است با ریختن مایعات از جمله چای یا آب یا غیره باعث بوی بد خودرو شده که گاه دیده میشود به علت بوی بد و کیفیت پایین مواد استفاده شده دیگر قابل استفاده نبوده که از نظر اقتصادی هم صرفه لازم را نداشته که همه این عوامل از معایب کفپوش سانا بوده و باید در تولیدات آتی شرکت رفع گردد.

برجستگی نامناسب موجود در کفپوش سانا باعث برخورد و درگیری پا و کاهش تمرکز هنگام رانندگی نیز می شود که این مسئله باید مورد توجه مهندسان و طراحان این شرکت تولیدی قرار گیرد.

کفپوش‌ خودرو (برخی مواقع به آن زیر پایی و کف پایی خودرو نیز گفته می‌شود)، اغلب طوری طراحی شده است که با استفاده زیاد و بر اثر چندین سال استفاده و در شرایط آب و هوایی مختلف در برابر آب و خاک مقاوم باشد.

کفپوش‌های ماشین از نظر جنس می‌توانند موکتی، لاستیکی، چرمی و پلی اورتان باشند اما بهترین جنس کفپوش را کفپوشی دارد که راحت تمیز شود. کفی‌های لاستیکی و پلی‌اورتان را می‌توان به راحتی با یک فرچه تمیز کرداما شستن کفپوش‌های موکتی یک پارچه سخت ‌تر است.

 

مسائل ایمنی مرتبط با معایب کفپوش سانا

همان طور که می دانید ایمنی یکی از اصلی ترین و مهم ترین مواردی است که هنگام رانندگی باید به آن توجه ویژه ای کرد.

اصطکاک پای راننده و ضعیف بودن ساختار کفپوش های سانا باعث گسسته شدن و پاره شدن آنها شده است که از جمله معایب کفپوش سانا محسوب شده، اشکالی که نمیتوان آن را نادیده گرفت، مسئله دومی که در اینجا مطرح است خشک بودن و سفت بودن کفپوش های سانا می باشد ؛ وقتی کفپوشی بیش از اندازه خشک و سفت باشد ممکن است بعد از مدتی شکسته شده و عملا کاربردی نداشته باشد چه بسا که این امر در مواقع اضطراری اتفاق بیفتد.این امر بیشتر در فصل زمستان که هوا سرد شده و تغییرات دمایی مشاهده می شود محسوس تر بوده و حساسیت بیشتری نسبت به فصول دیگر سال دارد.

چگونه ماشین را مثل یک حرفه ای بشوییم
بیشتر بخوانید

لغزندگی و لیز بودن کفپوش های سانا نیز مورد مهمی است که از جمله معایب کفپوش سانا محسوب می گردد.

لغزنده بودن کفپوش ها باعث کنترل نکردن فرمان و رانندگی بوده که گاه عوارض جبران ناپذیری از جمله تصادفات هنگام رانندگی در جاده ها را به ثمر می رساند.

احساس ناراحتی از لغزندگی پا و عدم کنترل صحیح و به موقع موجب رنجش راننده شده که باید به شکل جدی به آن پرداخته شودزیرا رانندگی امری است که کوچکترین خطا یا اشتباه سهوی یا گاها عمدی مسائلی را به وجود می آورد به همین خاطر توجه ویژه ای را می طلبد.

 

انواع کفپوش یا کفی خودرو

کفپوش یا کفی خودرو به سه دسته طبقه بندی می شود:

 1. کفپوش یا کفی خودرو یک تکه
 2. کفپوش یا کفی خودرو چند تکه
 3. کفپوش یا کفی خودرو سه بعدی

 

مشخصات یک کفپوش سه بعدی مناسب برای خودرو

 • استحکام بالا و مقاوم در برابر شکستگی و تغییر فرم
 • مقاوم در برابر لغزش
 • استفاده از مواد اولیه باکیفیت
 • دارای قابلیت شستشو و نظافت
 • دارای لبه بلند برای جلوگیری از پخش شدن گرد و خاک
 • داشتن شیارهای هدایت مایعات
 • ظاهر زیبا

در مواردی که در بالا ذکر شد مشاهده می شود که کفپوش های سه بعدی سانا برخی از ویژگی های لازم و استاندارد های لازم را نداشته و این دلایل تاییدی است بر معایب کفپوش سانا.

کفپوش سانا از جمله کفپوش های سه بعدی محسوب شده و ذکر این نکته مهم است که در حالت کلی کفپوش های سه بعدی تولید شده در بازار بعد از مدتی استفاده خاصیت کشش پذیری و انعطاف و رنگ رفتگی و سوراخ شدن کف و….را مشاهده میکنیم که کفپوش های سانا نیز از جمله این گروه محسوب می شود.

بهترین وسیله برای از بین بردن اشکالات و تار
بیشتر بخوانید

همچنین در حالت کلی کفپوش های سه بعدی معایبی دارند که در ذیل ذکر می شود:

 • گران‌ترین زیرپایی موجود در بازار
 • در صورت تعویض خودرو برای شما قابل استفاده نیست ولی هنگام فروش حتما به شما قدرت چانه زنی بیشتری می‌دهد.
 • به جای شستشوی با آب فشار قوی بهتر است با دستمال مرطوب تمیز شود.

از معایب کفپوش سانا می توان به جنس خشک و همچنین لبه های کوتاه کفی عقب خودرو اشاره کرد.

در مورد جنس خشک و سفت بودن و در کنار آن به شکنندگی آن اشاره کردیم و مسئله دیگر اندازه نامناسب کفی خودرو در عقب است وقتی از نظر طراحی سایز کفپوش کوچک باشد جای گیری و نصب مناسبی نداشته که از معایب کفپوش سانا محسوب شده و به علت باریک بودن و نازک بودن کفی مقاومت و ضخامت پایینی داشته که در طول زمان مشاهده می شود که رفته رفته از بین می رود و باید به فکر تعویض کفپوش خودروی خود باشیم!!

 

همچنین ببینید

چگونه ماشین را مثل یک حرفه ای بشوییم

عکس اصلی: fongbeerredhot / Shutterstock.com شستن اتومبیل: این کاری است که همه ما انجام می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *